• Dil:

Tüm Kategoriler

Bazı yazıcı türlerinde dolum yapılan tonerlerde chip değişimi de gerekmektedir. Genellikle tonerlerin görünen yüzeylerinde olan elektronik devreye benzeyen bu küçük aparatlar aslında toner firmalarının dolumu önlemek maksadıyla koydukları bir önlemdir. Bu chipler sebebiyle tonerin içerisindeki tozu bitmemiş dahi olsa sayı karşılığı çıktı almaya proglamlandığı için toner otomatik olarak durur ve çıktı almaz. Bu durumda iki yöntem sağlıklı çıktı almaya devam edebilmek için tercih edilir.

1- Chip değişimi; genellikle bütün tonerlerin chip değişimleri gerçekleştirilebilir. Bazen nadir de olsa yurt dışından chip ithali kısıtlandığında bu yol tüketici açısından tıkanır. Aslında bu yöntem aynı zamanda pahalı bir yöntemdir. Çünkü her seferinde tüketici hem dolum hem de chip parası ödemek zorunda kalacaktır. 

2- Yazıcılara yazılım atma; bu yöntem sayesinde ise , hemen her marka ve model yazıcılara yazılım atılabilmektedir. Bu sayede bir sefer yazılım parası ödeyen tüketici her seferinde chip parası ödemek zorunda kalmayacaktır. Sadece toner dolum parası ödeyerek , maliyeti düşüreceklerdir.

Yazılım ve chip değişimi için Grafi Copy'i arayarak bilgi arayabilirsiniz.Marka ve model için fiyat sorabilirsiniz.