• Dil:

Tüm Kategoriler

1-DOLUM YA DA YENİLEME YAPTIRISAM YAZICIMA ZARAR VERİRMİ? 
Orijinal kartuşdan daha az ya da daha çok zarar vermesi mümkün değildir.

 

 


2-DOLUM YA DA YENİLEME YAPTIRISAM YAZICIM GARANTİ KAPSAMI DIŞINDA 
KALIR MI?
Garanti kapsamı dışında bırakmaz, çünkü sizin daha önce orijinal satın alıp kullanıp bitirdiğiniz toner veya mürekkep kartuşa dolum ya da yenileme işlemi uygulanmaktadır, veya yeniden kazandırılmış (compatible) kartuşları kullanmak, yasalar çerçevesinde printer üreticilerinin sattığının dışında sarf malzemesi kullanmak garanti hükümlerini geçersiz kılmaz.

 

 


3-DOLUM YAPILAN KARTUŞLARDAN ORJİNAL KARTUŞLAR KADAR DÖKÜM ALABİLİRMİYİM? 
Dolum işleminde, orijinal kartuşlarda kullanılmış toner ya da mürekkep miktarı kadar aynı gramajda dolum yaptığımız için, aynı miktarda döküm almanız mümkün.

 

 


4-YENİLEME NEDİR? 
Yenileme sistemi sadece laser yazılarda kullanılan toner kartuşları için geçerlidir,
Toner kartuşları üzerinde toner dışında drum,cleanıng blade,doctor blade,charge roller,magnetic roller gibi parçalar bulunur. Bu parçalarda kullandıkça aşınmalar ve deforme gözlemlenir. Bu parçalarda en çok drum ve cleanıng blade’de deforme oluşur,

 


Bizim yenileme sistemimizdeki fiyatlarımız drum ve toner dolum dahil fiyatlandırılmıştır. Diğer parçalarda bozulma gözlemlemişsek fiyatını belirtip onayınız dahilinde değişimini yaparız.

 


5-KAÇ KEZ DOLUM YAPTIRABİLİRİM? 
Kartuşun fiziksel durumuna göre değişir, Toner kartuşları ilk alındığı günden beri sürekli şirketimiz tarafından dolum yapılmış ise 50 kez dolum veya yenileme yapılabilir,
Mürekkep kartuşlarda ise müşterinin saklama koşullarına göre bu oran değişebilmektedir,
Baskı kafasında ve elektronik devrelerinde çizilme yoksa siyah kartuşlar yaklaşık 10 kez,
Renkli mürekkep kartuşları ise 3-4 kez dolum yapılabilir.

 

 


6-SİZİN FARKINIZ NEDİR? 
Marka ve modellerin toner ve mürekkepleri aynı değildir,biz kartuşa uygun en üst kalite toner ve mürekkebi kullanıyoruz. Toner,mürkekkep kartuşunun gerekli bütün bakımlarını yaptıkdan sonra dolum yapıp test ettikden sonra garanti ederek müşteriye teslim ediyoruz.

 

 

"Biz diyoruz ki herkes kendi işini yapsın" ! 


Çünkü,
Kartuş dolum işi elinizdeki boş bir şişeyi alıp açık deterjan satan bir yerde deterjan doldurtmak kadar basit bir iş değildir. Bu iş için yeterli teknik alt yapı bilgi ve tecrübe gerektirir,Kartuşların kullanıldığı yazıcılar hakkında teknik bilgiye sahip olmak gerekir.

 

Bir çok işletme kartuş dolum işini ek gelir olsun niyetiyle yapmaktadır,bu yüzden de hiç alakasız sektörlerden bile kartuş dolum yapılır tabelası astıklarını gözlemlemekteyiz.Buna örnek bilgisayar şirketleri(yazıcıların bilgisayarlara bağlı çalışması bu cihazlar hakkında uzman oldukları söyleyemeyiz),kırtasiyeciler,anahtarcılar,gazete ilan servisleri gibi daha birçok sayabileceğimiz alakasız kişiler kartuş dolumu yapmaktadır.
Yeterli bilgi ve donanıma sahip olmayan bu tip işletmeler müşterilerinin memnuniyetsizliklerini kazanmışlar ve bu yüzden kartuş dolum işinin imajını bozmaktadırlar.

 


Bizim farkımız ne iş olsa yaparım mantığından uzak kendi alanımızdaki işleri yapan fotokopi, fax ve yazıcılar üzerinde 15 yıllık teknik servis tecrübesine sahip bir şirket olmamızdır. Bir çok uzman kişi kartuş dolum işinin fotokopi ve printer servislerinin layıkıyla yaptığını söylemektedirler.

 

 

Bizimle çalışın farkımızı hissedin.....