• Dil:

Tüm Kategoriler

Yazıcı toneri dolumunda  firmaların yanlış anlaşılan konularından birisi dolum yapılan kartuşların kullanım ömürleri sonsuz olmadığıdır.Doluma başladıktan bir müddet sonra toner içindeki parçalar iyice yıpranır. Zaman içerisinde ise  bozulur.Bu boş tonerlerin yerine ise kullanılmak üzere orijinal boş toner alınması gerekir. Bu sayede parçaları sadece bir kez kullanılan boş tonerle birkaç dolum daha yapabilme imkanı doğar. Toner dolumu yapan firmaların bu ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla  boş toner alımı yapan firmalar ortaya çıkmıştır.

Yazıcı tonerlerinde esas olan parça gövdedir. Tonerin içindeki pek çok parçayı temin etseniz bile gövde sağlam değil ise tonerin sağlıklı bir şekilde kullanımı zordur. Bu sebeple de dolum yapan her firma için boş toner hayati önem taşır. Günümüzde hemen her ofiste en az bir yazıcı bulunduğu düşünüldüğünde ve kullanıcıların maliyeti de düşünerek orijinal kartuş almak yerine dolum yaptırmayı tercih ettiği varsayıldığında boş toner sürekli ihtiyaç duyulan önemli bir sarf malzeme haline gelmiştir. Dolum yapan firmalar kadar ,kullanıcılar için de büyük önem taşıyan boş tonere çöp gözüyle bakmayıp, yeniden üretime kazandırılmasını sağlanmalıdır. Boş toner satış fiyatı çok cazip olmayabilir. Ama en azından doğayı korumak adına hassas davranılması gerekmektedir.

Satın alınmak istenen yazıcı tonerinin talebiyle doğru orantılı fiyatlanır. Arz talep dengesi toner için de geçerlidir.Mesela Samsung 1610 lazer printer kartuşu eski model yazıcılar arasında yer almaktadır, üretimi günümüzde yapılmayan 1610 yazıcıların kullandıkları boş toner fiyatları ucuzlamıştır.

Tam tersine yeni tonerli yazıcılar da ise tonerler hem pahalı hem de bulunması zordur.

Kullanıcı ve dolum yapan firmalar tasarruf etme niyetiyle hareket edenlerin yapması gereken toner söz konusu ise boşalan tonerleri atmadan değerlendirmektir.

Bu konuda Graficopy firması boş tonerlerinizin alımı ve değerlendirilmesi ile ilgili taleplerinizi karşılamaktadır. Boş tonerlerinizi değerlendirmek için bizi arayabilirsiniz. 

Boş toner alımı ve toner dolumu için fiyat sorunuz.